Tokom noći između 10. i 11. marta došlo je do dramatične blokade zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Beogradu, kada su se studenti i građani spontano okupili ispred ulaza javnog servisa u Takovskoj i Aberdarevoj ulici, zahtevajući promene u načinu izveštavanja.
Prvi incidenti zabeleženi su nešto posle 23 časa, kada su se pojavila vozila Žandarmerije u okolini RTS-a. Ubrzo je Žandarmerija pokušala da uđe u zgradu, što su redari pokušali da spreče formiranjem živog zida. Došlo je do guranja i sukoba, a na video snimcima objavljenim na društvenim mrežama vidi se da su pripadnici Žandarmerije koristili silu prema okupljenima iza zgrade RTS-a.

Glumac i scenarista Nebojša Romčević izjavio je da je, dolazeći na mesto događaja, primetio nekoliko policijskih marica i džipove Žandarmerije. Okupljenima su se pridružili i studenti tehničkih fakulteta sa transparentom „Mašinci protiv mašinerije“.
Okupljanje se ubrzo proširilo i na druge gradove. Studenti u Novom Sadu blokirali su ulaze u zgradu Radio-televizije Vojvodine (RTV), a direktor te medijske kuće Goran Karadžić odbio je zahtev studenata da se njihovi zahtevi čuju u programu RTV-a.

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić demantovao je navode da je policija intervenisala protiv studenata, ali ga je u toku izjave prekinuo predsednik Srbije Aleksandar Vučić, navodeći da „ne može više da sluša ovo pravdanje“. Vučić je ranije tokom večeri na društvenim mrežama podelio fotografiju policajca za kojeg tvrdi da je povređen u sukobima, optužujući demonstrante za nasilje.
Tokom noći, ispred RTS-a okupio se veliki broj građana, a studenti su zatražili i hitno pojačanje na Košutnjaku kako bi sprečili emitovanje jutarnjeg dnevnika. Policija je, međutim, zauzela položaje oko zgrade RTS-a na Košutnjaku, gde su se okupili pripadnici brigade Žandarmerije.

Ministar unutrašnjih poslova izdao je saopštenje u kome tvrdi da policija neće intervenisati protiv demonstranata, osim u slučaju nasilja prema pripadnicima MUP-a ili državnoj imovini.
Studenti su pozvali građane da im se pridruže i donesu neophodne namirnice, ćebad i ostale potrepštine kako bi nastavili blokadu koja traje do daljeg, uprkos kiši i nepovoljnim vremenskim uslovima.
Na ulazima RTS-a ostale su postavljene zaštitne ograde i transparenti sa porukama studenata: „RTS će biti slobodan“, „Mašinci protiv mašinerije“ i „RTS-om nisu samo razočarani studenti“.