NPS Kraljevo: Vlast krivicu prebacuje na radnike

Narodni pokret Srbije Kraljevo osudio je izjavu Aleksandra Vučića o radnicima u Kraljevu i ocenio da su za gubitak radnih mesta odgovorne pogrešne ekonomske politike i subvencije kompanijama. U saopštenju navode da je više od hiljadu radnika ostalo bez posla ili redovnih primanja i poručuju da Kraljevu nisu potrebna opravdanja, već sigurna radna mesta i odgovorna politika.

Narodni pokret Srbije
Narodni pokret Srbije (NPS) je politička organizacija osnovana 2023. godine, na čijem čelu se nalazi Miroslav „Miki“ Aleksić. Pokret nastupa kao opoziciona snaga sa ciljem da...
2 min čitanja
NPS Kraljevo: Vlast krivicu prebacuje na radnike
Ilustracija: Radio Sloboda / Željko Božović
  • NPS Kraljevo kritikovao izjavu Aleksandra Vučića o radnicima.
  • Više od hiljadu ljudi ostalo bez posla ili primanja.
  • Traže odgovornu ekonomsku politiku i očuvanje radnih mesta.

Gradski odbor Narodnog pokreta Srbije u Kraljevu saopštio je danas da najoštrije osuđuje izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića kojom je, kako navode, odgovornost za odlazak kompanija i gubitak radnih mesta pokušao da prebaci na kraljevačke radnike.

Kako se navodi u saopštenju, više od hiljadu radnika u Kraljevu od početka godine ostalo je bez posla ili bez redovnih primanja, a uzrok tome nisu radnici i „navodne zloupotrebe bolovanja“, već pogrešna ekonomska politika i način na koji su pojedine kompanije dobijale državne subvencije.

U nastavku prenosimo saopštenje Narodnog pokreta Srbije – Kraljevo u celosti:

„Narodni pokret Srbije najoštrije osuđuje izjavu Aleksandra Vučića kojom je odgovornost za gubitak radnih mesta i odlazak kompanija iz Kraljeva pokušao da prebaci na kraljevačke radnike.

Više od hiljadu radnika u Kraljevu od početka godine ostalo je bez posla ili bez redovnih primanja. Uzrok tome nisu radnici i navodne zloupotrebe bolovanja, već pogrešna ekonomska politika koja je omogućila kompanijama da uzmu ogromne državne subvencije, a potom ostave ljude bez sigurnosti i zaštite.

Narodni pokret Srbije je u više navrata upozoravao javnost na težak položaj radnika i zahtevao od lokalnih vlasti da hitno reaguju i započnu razgovore sa vlasnicima kompanija kako bi se sačuvala radna mesta.

Posebno osuđujemo ponižavajuću izjavu da će izgradnja auto-puta omogućiti Kraljevčanima da brže odlaze u druge gradove da rade. Zadatak vlasti nije da ljude šalje iz Kraljeva, već da stvori uslove da u svom gradu mogu dostojanstveno da žive i rade.

Za razliku od predstavnika Srpske napredne stranke koji su zloupotrebili poverenje građana radi stranačkog zapošljavanja u javnim preduzećima, radnici Kraljeva poštenim radom zarađuju svoj dohodak i neprimereno je da se njihov rad omalovažava.

Kraljevu su potrebna sigurna radna mesta, podsticajan privredni ambijent i odgovorna politika, a ne prebacivanje krivice na radnike!“

Podeli ovaj članak